O Nas

Grupa Gdyby to studio projektowe założone w 2013 r. w Gdańsku. Jesteśmy pracownią architektury, przestrzeni publicznych i wzornictwa, którą stworzyliśmy, aby kształtować przestrzenie użytkowe poprzez ingerencje formą. Wykorzystując nasz fach i pasje odświeżamy i ulepszamy nasze otoczenie. W codziennej pracy łączymy swoje doświadczenie z szerokiego zakresu dziedzin projektowych takich jak wzornictwo przemysłowe, architektura, kształtowanie przestrzeni publicznych, wystawiennictwo i grafika.

Nasza wiedza i umiejętności pozwalają nam tworzyć nietypowe rozwiązania konstrukcyjne, unikatowe dla każdego projektu. Angażujemy się bezpośrednio w prototypowanie i produkcję, dzięki czemu nasze prace są osobiste i tworzone z pełnym zaangażowaniem. Do każdej współpracy podchodzimy indywidualnie, a nasze burze mózgów owocują unikatowymi scenariuszami i pomysłami. Staramy się łączyć projektowanie z rzemiosłem wykonując możliwie jak największą część projektów własnoręcznie. Środkiem do ich realizacji jest wiedza z zakresu inżynierii, obróbki materiałów i produkcji.

Nazwa naszej grupy na co dzień prowokuje nas do stawiania pytania „co by było, gdyby …?”, a odpowiedź na nie staramy się przekazać w naszych realizacjach w niekonwencjonalny sposób. Chcemy, żeby każda forma, nad którą pracujemy była przy użyciu minimalnych środków świeża i odkrywcza. Wierzymy, że przenikanie się branży architektonicznej, kultury i sztuki działa korzystnie na nasze otoczenie i tworzy inspirującą przestrzeń do życia.

Nasi klienci

Tworzymy projekty dla wielu instytucji publicznych i prywatnych. Są w śród nich muzea, centra sztuki, jednostki administracji publicznej, teatry, agencje eventowe oraz firmy.