WYSTAWA CZASOWA „NOWA WRAŻLIWOŚĆ”

lokalizacja: Muzeum Narodowe w Gdańsku, Oddział Zielona Brama, Gdańsk PL
kuratorzy: Alicja Andrzejewska-Zając, Katarzyna Kita, Lech Łopuski, Magdalena Mielnik, Maja Mociewicz
projekt graficzny: Anita Wasik
realizacja: KS Montaż
zdjęcia: Katarzyna Janczewska
rok: 2020

Wystawa „Nowa wrażliwość. Sztuka niemiecka przełomu XIX i XX wieku ze zbiorów dawnego Muzeum Miejskiego w Gdańsku” prezentowana była w Oddziale Zielona Brama Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Dzięki strategiom kolekcjonerskim Muzeum Miejskiego w Gdańsku, którego zbiory po wojnie odziedziczyło obecne Muzeum Narodowe, Muzeum zaprezentowało wartościowy zbiór nowoczesnej sztuki niemieckiej przełomu XIX i XX wieku. To niemal 130 prac z dziedziny malarstwa, ceramiki, rzeźby, grafiki i rysunku.

Wyzwaniem przy eksponowaniu dzieł była różnorodność ich form i rozmiarów. Muzeum poprosiło nas o stworzenie ekspozytorów uniwersalnych, możliwych do użycia w kolejnych wystawach i innej konfiguracji. Powstała więc konieczność stworzenia powtarzalnych form przy jednoczesnym zachowaniu ich multi-funkcjonalności. Efektem naszej pracy są moduły ekspozytory, które w zależności od konfiguracji mogą pełnić różne funkcje – od gabloty po ścianę do ekspozycji obrazów lub platformę do budowania złożonych form.

Moduły zostały do tej pory ponownie wykorzystane przy kolejnej wystawie pod tytułem „Malarstwo niderlandzkie i flamandzkie ze zbiorów Zamku Królewskiego na Wawelu oraz Muzeum Narodowego w  Gdańsku”.

Share:
Facebook / Twitter / Pinterest

CAPTAINS OF ILLUSTRATION NA FRANKFURTER BUCHMESSE

HISTORIA DWORCA MORSKIEGO

„CO (SIĘ NA) DAJE (DO) MUZEUM” W MUZEUM GDAŃSKA

DŹWIĘKI PIERWOTNE

ODKRYJ ZABRZE Z NIEMAPĄ

NIEMAPA – GDYNIA