AKADEMIA PANA TECHNIKA

Projekt aranżacji wystawy.

lokalizacja: Park Naukowo-Technologiczny, Gdynia, Polska
zleceniodawca: Centrum Designu Gdynia
kurator: Małgosia Żmijska, Emilia Kołowacik
współpraca: Sven Ehmann, LOFI Robot, Julia Cieszko, Dominika Gan
rok: I edycja-2015, II edycja-2016
status: zrealizowane
fotografie: szajewski.com

Akademia Pana Technika to wystawa poświęcona nowemu trendowi w świecie zabawek opartemu na elektronicznych układach scalonych, dzięki którym dzieci mogą budować rozmaite urządzenia.
Zostaliśmy zaproszeni przez inicjatorki pomysłu, Małgosię Żmijską i Emilię Kołowacik do aranżacji wystawy. Założeniem projektu było stworzenie przyjaznej, a jednocześnie minimalistycznej przestrzeni dla dzieci i dorosłych. Wystawę zaprojektowaliśmy jako dom Pana Technika, w którym każdy bawiąc się prezentowanymi zestawami mógł stać się konstruktorem i użytkownikiem niezwykłych wynalazków. Do zbudowania wystawy zastosowaliśmy sklejkę brzozową uzupełnioną o graficzne elementy aranżujące poszczególne pomieszczenia domu. Wykorzystaliśmy również metodę cut outów tworząc jednocześnie wrażenie subtelnych trójwymiarów.
W salonie można było pograć na konsoli sterowanej kulkami plasteliny. W kolejnym pokoju włączyć grę na komputerze, który mieści się w kieszeni spodni. Warzywa, garnki i rośliny w kuchni po dotknięciu wydawały najróżniejsze dźwięki. Łazienka zaskakiwała ruchomym odbiciem w lustrze i magiczną przewodzącą farbą, która zmieniała przedmioty we włączniki świetlnych instalacji. W ogrodzie, wśród roślin, znajdowała się grająca ławka. Garaż domu został opanowany przez LOFI Robota.
Wystawa powstała w ramach festiwalu Gdynia Design Days 2015. Druga edycja odbyła się natomiast w lutym 2016 roku.

Share:
Facebook / Twitter / Pinterest

STREFA MIASTA GDYNI I MUZEUM EMIGRACJI NA FESTIWALU OPEN’ER 2017

„SEKRETY” – INSTALACJA ZEWNĘTRZNA

MIGRACJE / KREACJE 2. WEJŚCIE DO PORTU

FESTIWAL SZEKSPIROWSKI: 20-LECIE

„CO (SIĘ NA) DAJE (DO) MUZEUM” W MUZEUM GDAŃSKA

CO WIDZISZ? – PATRZENIE NA ARCHIWALNE FOTOGRAFIE GDYNI