SYSTEM NOŚNIKÓW INFORMACJI

Projekt nośników przestrzennych systemu informacji dla Muzeum-Kaszubski Park Etnograficzny.

zleceniodawca / lokalizacja: Muzeum-Kaszubski Park Etnograficzny, Wdzydze Kiszewskie
współpraca:: Bang Bang Design
rok: 2016
status: zrealizowane

W ramach odświeżenia wizerunku, zostaliśmy zaproszeni przez Muzeum-Kaszubski Park Etnograficzny, przy współpracy z Bang Bang Design, do stworzenia systemu informacji przestrzennej obejmującej ekspozytory i system informacyjny na terenie muzeum.
Podstawowym zadaniem projektowym było stworzenie ekspozytorów prezentujących materiały zdjęciowe i opis każdego z obiektów znajdujących się na terenie muzeum. Nawiązując do otoczenia, zaprojektowaliśmy drewniane słupy ekspozycyjne, które nie wyróżniają się znacząco w tle skansenu. Pozwoliło nam to zmaksymalizować powierzchnię ekspozycyjną przy minimalnych wymiarach poziomych. Każdy ze słupów wyposażony został w tablicę stalową z umieszczonymi informacjami oraz w obrotowy element mieszczący fotografie.
Oprócz słupów informacyjnych. zaprojektowaliśmy elementy uzupełniające, będące orientacyjnymi punktami na terenie muzeum, takie jak: pulpit ekspozycyjny z mapą muzeum, tablica wjazdowa oraz słupy kierunkowe wskazujące przebieg trasy zwiedzania i położenie różnych obiektów.
Wszystkie elementy zostały zaprojektowane w taki sposób, by można je było łatwo czasowo demontować.

Share:
Facebook / Twitter / Pinterest

STANOWISKO GENEALOGICZNE

KOMODA 3 – BALTIC HOUSE LAB

GROLSCH SET EVENTOWY

STÓŁ DO MIASTA

SYMULATOR SZKOLENIOWY URZĄDZEŃ PORTOWYCH

[VOICEOVER] STANOWISKO MOBILNE