KUBIK GDYBY

Kubik to nasz projekt uniwersalnego siedziska. Powstał jako podsumowanie pewnej zabawy, którą prowadziliśmy podczas aranżacji przestrzeni publicznych Trójmiasta w latach 2013-2014. W każdej z projektowanych przestrzeni umieszczaliśmy siedziska oparte na wymiarach 40x40x40 cm, lecz za każdym razem wg innego projektu. Powstała dzięki temu linia mebli, które różnią się od siebie formą, rozwiązaniami materiałowymi i technicznymi lecz posiadają identyczne wymiary. Zwieńczeniem i podsumowaniem tej lini jest Kubik Gdyby – uniwersalne siedzisko ze sklejki brzozowej. Zastosowane w nim rozwiązania sprawiają, że jest to idealny mebel do przestrzeni publicznych, na eventy i do użytku masowego.
6 identycznych ścianek łączonych przy pomocy t. zw. trytek w łatwy sposób składa się w sztywną, bardzo wytrzymałą formę. Meble bez problemu można wielokrotnie składać i rozkładać. Złożone ścianki zajmują bardzo mało przestrzeni i można je wymianiać w przypadku, gdy któraś ulegnie zniszczeniu.
Ważne dla nas było również podejście ekologiczne. W procesie cyfrowego cięcia jedynie 8% użytego materiału jest odpadem.

Share:
Facebook / Twitter / Pinterest

STOJAK EKOLA!

KOMODA 3 – BALTIC HOUSE LAB

SYSTEM NOŚNIKÓW INFORMACJI

STANDY ROWEROWE DLA CREME CYCLES

SYMULATOR SZKOLENIOWY URZĄDZEŃ PORTOWYCH

STANOWISKO GENEALOGICZNE