DŹWIĘKI PIERWOTNE

lokalizacja: Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku
scenariusz wystawy: Krystyna Weiher – Sitkiewicz, Anna Krajka
projekt graficzny: Anita Wasik
ilustracje: Hania Kmieć
instalacje dźwiękowe: Florian Tuercke
realizacja: Madox
zdjęcia: Bogna Kociumbas
rok: 2019
status: zrealizowane

„Dźwięki pierwotne” to pierwsza wystawa w Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku, która wykorzystuje przestrzeń całego budynku. Przy pracy nad aranżacją projektowaliśmy zatem nie tylko główną ekspozycję poświęconą etnograficznym aspektom muzyki, ale weszliśmy w każdy zakątek muzeum udźwiękawiając i rearanżując dotychczasowe ekspozycje stałe.
Przy projektowaniu wystawy w sposób oczywisty postawiliśmy na oddziaływanie na zmysły słuchu – na wystawie dostępne są liczne odsłuchy, lecz także dźwięki ambientowe, otaczające zwiedzających i tworzące nowe konteksty do dotychczasowych aranżacji ekspozycji stałych. Również formy, które powstały w ramach ekspozycji obiektów są inspirowane muzyką – zwłaszcza tą etniczną.
Wystawa “Dźwięki Pierwotne” była niezwykle różnorodna i złożona. Na potrzeby ekspozycji powstały oryginalne instalacje dźwiękowe, wypożyczono wyjątkowe eksponaty i zabytkowe, często już nieznane instrumenty muzyczne.Pozwoliła nam na pracę z wieloma wyjątkowymi artystami z różnych dziedzin za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

Share:
Facebook / Twitter / Pinterest

FESTIWAL SZEKSPIROWSKI: 20-LECIE

ODKRYJ GDAŃSK Z NIEMAPĄ

DOBRANOCKA

WYSTAWA CZASOWA „NOWA WRAŻLIWOŚĆ”

WYSTAWA CZASOWA „RECYCLE – UPCYCLE. 30 LAT NCK”

OBLICZA POLONI-MIESZKAŃCY HAMTRAMCK